Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia ALTAMED ul. Katowicka 49, 43-400 Cieszyn

O nas

Firma PHU ALT-MED. powstała na bazie wieloletnich działań Urszuli i Janusza Wapienik którzy w 1990 r. założyli rodzinne przedsiębiorstwo handlowe. Zaczęli od jednego sklepu w centrum Cieszyna a  ich  zaangażowanie, wiedza i rozsądne  inwestycje  zaowocowały otwarciem w kolejnych latach własnego, nowoczesnego pawilonu handlowego i następnych sklepów. Kolejne lata to budowanie renomy i zdobywanie coraz większego zaufania klientów. Warto podkreślić, że działalność tę cechowały zawsze: otwartość na potrzeby klientów, podążanie za nowymi trendami w marketingu i zarządzaniu, wzorowa współpraca z dostawcami. Dzięki temu marka „Wapienik Market” trwale wpisała się w krajobraz handlowy Cieszyna. Za swój profesjonalizm, Urszula i Janusz Wapienik byli wielokrotnie nagradzani w tym prestiżowymi tytułami :

„Bielski Kupiec Roku 1998”,

„Śląski Kupiec Roku 2002” oraz 2003 roku

NAJLEPSZY POŚRÓD NAJLEPSZYCH” w roku 2004.

W tym czasie właściciele firmy regularnie angażowali się w działalność charytatywną, współpracując z PCK, pomagając niepełnoprawnym, wpierając wydarzenia sportowe i kulturalne.

Kontynuując ideę bycia blisko ludzi i niesienia im pomocy, już w 2000 roku otworzyli Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia ALT-MED, zajmujące się rehabilitacją osób niepełnosprawnych i propagujące zdrowy styl życia.

Angażując się w nowe przedsięwzięcie, właściciele przez szereg kolejnych lat intensywnie dokształcali się na  krajowych i zagranicznych szkoleniach, sympozjach naukowych, zdobywali dyplomy i certyfikaty, nawiązywali współpracę z wieloma specjalistami.

Ukoronowaniem tej działalności była decyzja o budowie nowoczesnego centrum medyczno-rehabilitacyjnego.Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia ALT-MED zostaje oddane do dyspozycji pacjentów, w sierpniu 2011 r. otwierając tym samym nowy rozdział w historii firmy i społeczności regionu cieszyńskiego.

Misja i Zasady

1. Służymy ludziom, wychodząc naprzeciw ich potrzebom
2. Nasz personel jest zawsze profesjonalny i pełen zaangażowania, abyśmy mogli świadczyć usługi na najwyższym poziomie
3. Rozwijamy się, kształcimy, unowocześniamy, aby być jeszcze lepszymi i skutecznymi
4. Monitorujemy wszystkie procesy, słuchamy próśb i sugestii naszych pacjentów, aby czuli się u nas jak najlepiej
5. Zawsze postępujemy zgodnie z najwyższymi standardami, przestrzegamy najsurowszych przepisów, zarówno polskich, jak i europejskich

Człowiek a Środowisko

Wierzymy, że człowiek jest częścią otaczającego go środowiska. Dlatego nie tylko leczymy ale popularyzujemy zdrowy styl życia, uczymy czerpać siłę i zdrowie z tego, co oferuje nam natura. Nasze działania prowadzimy z troską o środowisko naturalne. W naszej klinice minimalizujemy ilość odpadów, stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania pozwalające na zmniejszenie zużycia energii, odzyskiwanie ciepła, zapewnienie jak najlepszych warunków naszym pacjentom. Dokładamy swoją cegiełkę do wspólnego obowiązku, jakim jest dbanie o środowisko naturalne.