Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia ALTAMED ul. Katowicka 49, 43-400 Cieszyn

Chelatacja

Chelatacja za pomocą EDTA jest w stanie usunąć metale ciężkie z tkanek i skutecznie wydalić je razem z moczem. EDTA się nie metabolizuje i jest w całości wydalane z organizmu. Dodatkowo terapia ta prowadzi do oczyszczenia naczyń krwionośnych ze wszelkich złogów co prowadzi do lepszego ukrwienia tkanek. Dzięki temu dajemy większą możliwość usunięcia toksyn z tkanek ale co równie ważne jesteśmy w stanie lepiej do tkanek dostarczyć materiały odżywcze dla ich prawidłowego funkcjonowania i regeneracji.

Terapia chelatacyjna ma za zadnie wspomóc usuwanie metali ciężkich z organizmu oraz wpłynąć na poprawę cyrkulacji krwi w ciele. Jedno i drugie zadanie jest niezwykle ważne w terapii autyzmu. Na chwilę obecną nie ma jednoznacznego stanowiska skąd się bierze autyzm, ale coraz więcej specjalistów skłania się do tezy, że wynika z zatrucia metalami ciężkimi. Należy pamiętać że ekspozycja na metale ciężkie w okresie ciąży lub wczesnego dzieciństwa może w sposób negatywny wpłynąć na wykształcenie lub pracę układu nerwowego. Metale ciężkie znajdujemy w lekach, diecie, wodzie, powietrzu – dlatego tak ważne jest ich bieżące usuwanie.

Zobacz też > Dermatolog Cieszyn

Masz pytanie odnośnie chelatacji?

Zadaj pytanie wypełniając prosty formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej lub zadzwoń pod nasz numer 33 444 68 68.