Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia ALTAMED ul. Katowicka 49, 43-400 Cieszyn

Dr Saurabha Pardeshi w ALTAMED

[AKTUALIZACJA] UWAGA: Dr Saurabha Pardeshi jest dostępny 18 i 19 lutego w naszej placówce. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych . Dodatkowo Dr. poprowadzi wykład 18 lutego o godzinie 18 dla studentów i dla osób zainteresowanych, jego badaniami.

No such thing astoo much cheese (7)

W dniach 15 i 16 stycznia 2019 będziemy po raz pierwszy gościć w Cieszynie w ALTAMED wspaniałego lekarza medycyny ayurwedyjskiej Dr Saurabha Pardeshi.

W dniu 15 stycznia 2019, w auli firmy ALTAMED odbędzie się wykład Dr. Saurabh Pardeshi na temat : “ZDROWY STYL ŻYCIA W ZGODZIE Z AYURVEDĄ

 

DR SAURABH PARDESHI

EKSPERT W DIAGNOSTYCE Z PULSU

Ukończył jedną z największych szkół w południowych Indiach, Sri Sri College of Ayurvedic Science and Research, z tytułem Ayurvedacharya (B.A.M.S.). Doświadczenie zdobywał w Chennai, Kerala i Bangalore, w Indiach. W trakcie swojej pracy przeprowadził tysiące konsultacji ajurwedyjskich. Od wielu lat prowadzi swoją praktykę lekarską w Europie (m.in. we Włoszech, Holandii, Niemczech, Słowenii, Bułgarii). Od 2014 roku prowadzi konsultacje diagnozujące, warsztaty i wykłady w zakresie medycyny ajurwedyjskiej w Polsce. Specjalizuje się również w prowadzeniu Panchakarmy oraz jest trenerem zabiegów ajurwedyjskich.

Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu problemów endokrynologicznych, hashimoto, chorób metabolicznych, ginekologicznych, przewlekłych bólów głowy, stwardnienia rozsianego, chorób układu nerwowego oraz nowotworów.

Czym jest diagnoza z pulsu?

Nadi Pariksha

Mądrość zawarta w pulsie

Diagnoza z pulsu stanowi jedną z najstarszych, a przy tym najskuteczniejszych metod badania. Puls jest kompletnym nośnikiem informacji na temat każdego organu w ciele, dlatego pozwala na wnikliwą i szczegółową obserwację zdrowia i funkcjonowania całego organizmu. Dzięki temu możliwe staje się odnalezienie źródła chorób lub problemów zdrowotnych.

Holistyczne podejście do zdrowia oznacza, że każdy organ w ciele, każda tkanka, czy struktura są ze sobą połączone i wzajemnie wpływają na siebie. Co więcej, ciało fizyczne połączone jest także z emocjami i umysłem. Zaburzenie czy nierównowaga w którejkolwiek z tych stref mogą mieć negatywne skutki na pozostałe z nich. Każda zmiana w funkcjonowaniu poszczególnych elementów organizmu ma bezpośredni wpływ na jakość i pracę pulsu.

Postawienie właściwej diagnozy opiera się na poznaniu i właściwym zinterpretowaniu informacji zawartych w pulsie. Technika ta jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Jej skuteczność zależy od precyzji, wiedzy i doświadczenia specjalisty.

Lekarz medycyny ajurwedyjskiej przeprowadza badanie, przykładając do nadgarstka trzy palce. W ten sposób poznaje, w jaki sposób u badanej osoby pracują poszczególne narządy w ciele, jak działają na siebie poszczególne elementy organizmu, jaki jest rodzaj i poziom energii w całym ciele i w poszczególnych organach. Lekarz odczytuje również konstytucję (prakriti) i nierównowagę (vikriti) w doszach pacjenta.

Konstytucja to indywidualna dla każdego człowieka kombinacja trzech dosz. Wyróżniamy trzy podstawowe dosze: Vata (przestrzeń i powietrze), Pitta (ogień) oraz Kapha (woda i ziemia). Więcej na temat dosz przeczytasz tutaj. Utrzymanie prawidłowej proporcji między nimi (poprzez dietę, aktywności, styl życia i lecznicze zioła) pozwala na zachowanie dobrego zdrowia.

W trakcie konsultacji ajurwedyjskiej:

– poznasz swoją indywidualną kombinację dosz (konstytucję – prakriti)

– dowiesz się jakie masz tendencje do chorób i jak im zapobiegać

– poznasz przyczyny swoich aktualnych dolegliwości zdrowotnych

– dowiesz się na jakim poziomie jest twoja energia życiowa (prana) i jak funkcjonują poszczególne czakry (kanały energetyczne)

Otrzymasz:

– praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia

– dietę dostosowaną do aktualnego stanu zdrowia i potrzeb organizmu,

– zalecenia dotyczące aktywności fizycznej, sportu,

– indywidualnie dobrane zioła, wspierające przywracanie równowagi w organizmie.

Według Ayurvedy pojawienie się schorzenia oznacza, że w ciele wystąpił brak równowagi między tzw. Dosha’mi (składnikami kompleksu umysł-ciało) – Pita, Vata i Kapha. Przywrócenie tej równowagi w ciele jest kluczem do skutecznej terapii.

Zapraszamy za konsultacje ayurvedyjskie w dniu 16 stycznia w Cieszynie rejestracja pod  numerem telefonu 506 676 240